marketingowy-harpagan.pl

W złotnictwie mamy dużo koncernów. Co mają wspólnego? Na pewno metale, które wybierają do tworzenia jubilerskich linii, ale także którymi kamieniami je wykańczają. Dziś skupimy się zdobienia. Skategoryzujemy je i trochę opiszemy.

Syntetyczne kamienie – są najczęściej produkowane minii ołowiowej, a dokładnej z ołowiowego szkła. Styliści nierzadko umieszczają je w platerowanych modelach sztucznej biżuterii. Szkło ołowiowe jest przede wszystkim charakteryzuje się zdecydowanie wyższym stopniem załamania wiązki światła. Pozostaje także zdecydowanie cięższe od szkła zwyczajnego. Głównym wytwórcą takiego szkła jest zachodnia firma Swarovski.

Cyrkonia |to} drugi z reguły używany element ozdobny. Samą cyrkonię produkuje się całkowicie sztucznie. Jest niebywale gęsta, co więcej można ją dowolnie farbować. W branży złotniczej materiał ten jest nie długo, tworzy się w wysokiej temperaturze. Cóż, największą cnotą pozostaje atrakcyjna cena.

Szlachetne Kamienie to najcenniejsze spośród materiałów upiękniających wyroby złotnicze. Znamy ich w naturze naprawdę sporo. Ale, dziś skupimy się na najpopularniejszych.

Szmaragdy {to| szlachetna klasa kamienia zwanego berylem. Dla mniej obeznanych, tak to ten ciemnozielony. Cieszy się uznaniem złotników i pasjonatów. Pozostaje niezwykle gęsty i kruchy.

Rubiny pozostają nieomalże najbardziej rozpowszechnionym kamieniem szlachetnym, co więcej pochodzą z gatunku korundu. Znane są z niebywałej twardości, najpopularniejsze rubiny pozostają krwiste w takich kamieniach często możemy zauważyć rozszczepienie kolorystycznej tonacji.

Szafiry – pozostają bardzo doceniane w jubilerstwie. Symilarnie do szafirów przynależą do grupy korundów. Zazwyczaj są granatowe. Ogromna ilość jubilerów produkuje go chemicznie.

Diamenty – można pisać niebywale długo. Są najmniej sprężyste z pośród naturalnych materiałów oraz zarazem najdroższe.

Opisaliśmy najpopularniejsze materiały stosowane do wzbogacania wyrobów złotniczych. Choć, że wyróżniamy ich na ziemi zdecydowanie dużo.

Marketingowy Harpagan